II edycja

REGULAMIN

1.      Liga przeznaczona będzie dla ministrantów, którzy uczęszczają do szkoły podstawowej (urodzeni w roku 2004 i młodsi).

2.      W zależności od ilości zgłoszonych parafii Liga będzie miała podział na grupy (związane z odległościami geograficznymi) lub będzie jednolita.

3.      Zamysłem pomysłodawców jest to, by każda drużyna z ligi, lub grupy tej ligi, grała na przemian jeden mecz na swoim terenie, a drugi na wyjeździe.

4.      Plan zakłada rozegranie jednego meczu w miesiącu.

5.      Obowiązują zasady piłki nożnej halowej.

6.      Liga wiąże się z pewnymi zobowiązaniami, tak by każda parafia w możliwie jak najbardziej zbliżony sposób przygotowała się do rozgrywania meczu ligowego. Ważne jest również to, aby pokazać dzieciom, jak bardzo zależy nam na Lidze oraz jak chcemy, by miała ona profesjonalny charakter.

7.      Zobowiązania gospodarzy meczu są następujące:

a.       organizacja hali, na której odbędzie się mecz (szkoła, hale sportowe itp.);

b.      wszelkie niezbędne elementy (np. piłki);

c.       organizacja arbitra z Warmińsko-Mazurskiego Kolegium Sędziów (odpowiednia lista kontaktów będzie podana zainteresowanym parafiom);

d.      organizacja przed lub po meczu spotkania dla przyjezdnych i swoich ministrantów (w zależności od możliwości spotkanie modlitewne lub integracyjne) oraz skromny poczęstunek dla drużyn;

e.       stworzenie protokołu meczowego i przesłanie go albo droga pocztową albo mailową do organizatora (wzór protokołu będzie przesłany drużynom zgłoszonym);

f.       przesłanie kilku zdjęć z rozgrywanego meczu.

8.      Zobowiązania gości to organizacja transportu do miejsca rozgrywania meczu.

9.      Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zobowiązane są do posiadania jednolitych strojów piłkarskich tj. koszulka (najlepiej z numerem), spodenki, getry. Obuwie odpowiednie do gry na hali, musi zorganizować sobie zawodnik. (zainteresowani mogą zasięgnąć opinii organizatora, gdzie można kupić takie stroje).

10.  Zgłoszenia do Ligi przyjmujemy do 5 listopada.

11.  Każda parafia może zgłosić tylko jedną drużynę.

12.  W przypadku trudności z rozgrywaniem spotkania, gdy jedna z drużyn nie może dogadać terminu z drugą, należy zgłosić problem do organizatora, który podejmie decyzje o walkowerze lub w przypadkach losowych o przedłużeniu terminu o kilka dni.

13.  Liga ma wyłonić cztery najlepsze drużyny, które w czerwcu 2018 r. spotkają się w turnieju „Final Four”, by wyłonić zwycięzcę całych rozgrywek. W zależności od tego, czy liga będzie jednolita czy grupowa, zostaną podane zasady awansu do turnieju finałowego.

14.  Mecz będzie rozgrywany systemem pięciu plus bramkarz (w przypadkach bardzo dużej hali i zgodzie obu opiekunów grupy może to być mecz 6 plus bramkarz), 2x15 minut z przerwą 5 minutową między połowami.

15.  Drużyna zgłoszona do meczu może liczyć maksymalnie 11 zawodników (kwestie przygotowania posiłków dla drużyn) plus opiekun-ksiądz oraz jeden rodzic (fakultatywnie).

16.  Przed meczem każda z drużyn ma możliwość zgłoszenia sędziemu spotkania prośby o zweryfikowanie legitymacji szkolnych celem sprawdzenia, czy dany ministrant jest uczniem szkoły podstawowej.

17.  Prosimy o wyrozumiałość, zabieranie i sprawdzanie przed wyjazdem tych dokumentów.

18.  Pragniemy również odwołać się do sumień i zasad fair play: zróbmy wszystko, aby była to rzeczywiście Liga Ministrantów, a nie wszystkich, którzy chcą tylko zagrać w meczu. Nagradzajmy tych, którzy sumiennie uczestniczą w życiu parafii.

19.  Prosimy o przemyślane zgłaszanie drużyn do Ligi, gdyż jak można zauważyć jest ona związana z pewnymi zobowiązaniami, które będą przestrzegane i weryfikowane. Zgłoszone do organizatorów problemy organizacyjne (brak hali, brak kontaktu, brak sędziego itp.) będą rozpatrywane i oceniane oraz odpowiednio karane, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

20.  Terminarz rozgrywek będzie podany w I połowie listopada po zgłoszeniu wszystkich drużyn.

21.  Zgłoszeń można dokonywać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.