Jak się na pewno domyślacie początek nowego roku szkolnego rozpoczyna także nowy rok formacji Służby Liturgicznej - i tak oto dzisiaj zapraszamy was do wzięcie udziału w kolejnych już edycjach kursów:
- Ministranta Słowa Bożego (lektora)
- Ceremoniarza
- Psałterzysty

oraz całkowicie nowego kursu ANIMATORA LITURGICZNEGO!

Zgodnie z plakatem kursy rozpoczniemy 14 października, zgłoszenia można nadsyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez formularz Google.

 

Odpowiedź raczej jest oczywista! Tworzymy wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Warmińskiej: kandydaci na ministrantów, ministranci, lektorzy, ceremoniarze i animatorzy liturgiczni i wszyscy ci, którym bliska są nasze ideały służby.

Nasze działania są skierowane zarówno do duszpasterzy jaki i do samych ministrantów. Chcemy bowiem, by ministranci znali się, spotykali się i wzajemnie uczyli się jak dobrze żyć i wypełniać swoje zadania. 

Cel tych działań zawiera się w stwierdzeniu: służcie sobie nawzajem tym darem, jaki każdy otrzymał (1 P 4, 13). Być członkiem Liturgicznej Służby Ołtarza oznacza żyć w świadomości, że to Bóg mnie powołuje i prowadzi.