I tak oto moi drodzy zakończyliśmy kolejny rok formacyjny Służby Liturgicznej Ołtarza Archidiecezji Warmińskiej. Dziękując zarówno duszpasterzom grup ministranckich z parafii Archidiecezji jak i świeckim zaangażowanym w dzieło Liturgicznej Służby Ołtarza życzymy wszystkim udanych, a przede wszystkim z Bogiem przeżytych wakacji.

Gratulujemy także absolwentom tegorocznych kursów, a wszystkich zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji. W zakładce GALERIA dostępne są już zdjęcia z sobotniej uroczystości pobłogosławienia nowych Ministrantów Słowa Bożego i Ceremoniarzy Archidiecezji Warmińskiej.

Króluj nam Chryste!
Jak doskonale wiecie już niedługo, a dokładnie 17 czerwca w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Liturgicznej. W związku z tym wydarzeniem nasza Archidiecezja także chce się włączyć w obchody tego święta ministrantów i członków liturgicznych zespołów muzycznych. Chcielibyśmy, aby każdy ministrant czy członek scholi mógł wziąć udział w tym wydarzeniu, więc we współpracy z duszpasterzami parafii organizujemy wspólny transport. Na ten moment wyjazd organizują następujący duszpasterze:

1) Olsztyn - ks. Wojciech Kotowicz

2) Braniewo - ks. Radosław Gołębiewski

3) Bartoszyce - ks. Józef Fiszer

Chęć udziału w Pielgrzymce prosimy zgłosić telefonicznie lub mailowo do Duszpasterza SL ks. Wojciecha Kotowicza (694-624-148; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - zostaniecie skierowani do konkretnych duszpasterzy posiadających miejsca w autokarach, bądź dopisani do grupy olsztyńskiej. Jeżeli któraś z parafii bądź grup parafii chciałaby wystawić własny autokar prosimy również o kontakt (w razie miejsc wolnych będziemy je uzupełniać chętnymi z okolicznych miejscowości). Mamy oczywiście nadzieję że pojawi się przynajmniej jeden autokar na dekanat ;) - oczywiście z każdym kolejnym takim zgłoszeniem lista będzie aktualizowana. Wszelkich dalszych informacji udzieli Duszpasterz diecezjalny, bądź można wysłać je także wiadomością przez nasz portal "fejsbukowy" 

Zgodnie z zapowiedzą rusza akcja "legitymacja ministrancka". Są przygotowane trzy stopnie: ministrant młodszy, starszy i formacja młodzieży (w zależności od ukończonego kursu: lektor, ceremoniarz czy animator liturgiczny). 

Legitymacje mogą być ogólne (tak jak na zdjęciu), bądź spersonalizowane (wówczas potrzebne będzie zdjęcie w wersji elektronicznej). Istnieje też możliwość wybrania własnego patrona, bądź patrona parafii w miejsce św. Dominika.

Na każdej legitymacji jest miejsce na hologram, który będzie do odbioru u duszpasterzy Służby Liturgicznej. 

Koszt legitymacji to około 6 zł. (cena ostateczna zależy od drukarni).

Format tej legitymacji jest taki jak dowód osobisty.

Bardzo prosimy o kontakt wszystkich zainteresowanych. Czas oczekiwania na legitymacje to około 7 dni.

Pozdrawiamy

ks. Bartłomiej i ks. Adrian

24.06.2017 (sobota) w Gietrzwałdzie odbędzie się uroczyste zakończenie kursów Ministranta Słowa Bożego i Ceremoniarza

 

Rozpoczynamy o godzinie 12:00 Mszą świętą z błogosławieństwem nowych Ministrantów Słowa Bożego i Ceremoniarzy Archidiecezji Warmińskiej pod przewodnictwem J.E. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, po której spotkamy się wspólnie przy ognisku.

 

Jest to jednocześnie zjazd absolwentów poprzednich edycji kursów, więc zapraszamy także Ministrantów Słowa Bożego i Ceremoniarzy już działających w parafiach Archidiecezji.